Co patří do ložnice?

Několik tipů pro zdravý spánek
V posledních letech je zcela běžné, že ačkoli lidé tráví spánkem více než třetinu dne, cítí se nevyspalí a rozlámaní. Místo aby si v noci odpočinuli a ráno se probouzeli čilí, každé vstávání je pro ně obtížné. Hlavní příčinou nedostatečného odpočinku bývá stres, přílišná zaměstnanost a také nesprávně zařízená ložnice. Každý kousek nábytku, ať už se jedná o manželské postele, šatní skříně nebo pouze toaletní stolky, musí být vybírán s rozvahou a pečlivostí. Neméně důležitou roli hrají také lůžkoviny, typ matrace nebo třeba barva stěn ložnice. Všechen nábytek a různé doplňky do ložnice by měly vytvářet zdravé a harmonické prostředí, ve kterém se jejich majitelé budou cítit co nejlépe. Stačí jen dodržet pár základních pravidel a vyhnout se nejčastějším chybám, které se v ložnicích běžně vyskytují.

Dopřejte své ložnici možnost dýchat
Přeplněná ložnice vším možným bývá častou příčinou přerušovaného spánku nebo dlouhého usínání. V místnosti plné nábytku se drží větší teplo, které není příjemné ani při usínání ani při samotném spánku. Nadbytečné množství nábytku také slouží jako lapače prachu, což výrazně ovlivňuje zdraví alergiků či astmatiků. Zkuste proto do místnosti postavit jen nejdůležitější části, ke kterým patří skříně do ložnice, manželské postele a noční stolky.

Pozitivní vliv přírodního materiálu
Žádná látka nemůže plně nahradit přírodní materiál a jeho vlastnosti. Masívní dřevo je pro nábytek do ložnice ideální, neboť se z něj neuvolňují žádné toxiny ani jiné škodliviny. Platí to zejména pro takový nábytek, jako jsou manželské postele nebo noční stolky, které jsou v přímé blízkosti každého z nás. Tyto části ložnice se vyplatí vybírat i v kombinaci masívu a kovu.

Komfortní spaní na zdravotní matraci
Je vědecky dokázáno, že kvalita spánku je velkou částí ovlivňována kvalitou matrace. V současné době se různé matrace, až na způsob jejich zpracování, od sebe příliš neliší. Většina z nich obsahuje totožné materiály, avšak v jiném poměru, jsou odolné vůči vlhkosti, vysoce elastické a tvarově stálé. Existují však i takové matrace, které musí splňovat ty nejpřísnější podmínky. Říká se jim zdravotní matrace a jsou určené pro ty, kteří mají potíže s pohybovým aparátem, pro dlouhodobě ležící nebo pro pacienty s astmatem či alergií. Kromě výše uvedených vlastností se zdravotní matrace přizpůsobují lidskému tělu tak, aby přinesly maximální uvolnění a nezpůsobovaly nepřiměřený tlak či proleženiny. Nemnoží se v nich bakterie ani roztoči, kteří vyvolávají u citlivých jedinců alergické reakce nebo astmatické záchvaty.

Do ložnice patří světlé barvy
Ložnice je místem odpočinku, proto se příliš nehodí, aby byl tento rys narušován výraznými barvami nábytku, světel nebo zdí. Do ložnice patří jemné, světlé a tlumené barvy. Manželské postele, jako dominanta ložnice, mohou být tmavší barvy, šatní skříně a ostatní nábytek se pokuste volit světlejší. Stěny ložnice mohou zůstat sněhově bílé, ale nic nezkazíte např. světle fialovou, růžovou, modrou nebo krémovou. Opatrně však zacházejte s barvou červenou, oranžovou či žlutou, mohou totiž vyvolávat nespavost.

 


Ložnice

Vybavujte ložnice s rozmyslem. Nezapomínejte na kvalitní postel.

Matrace

Matrace je důležitá součást postele. Matrace vybírejte pečlivě.

Manželské postele

Vybíráme manželské postele

Rošty

Do postele si pořiďte jen kvalitní rošty. Rošty se dělí dle typů.

Toaletní a noční stolky

Noční stolky jako součást manželské postele poslouží jako odkládací plocha.

Ložní povlečení

Kvalitní ložní povlečení neodmyslitelně přispívá klidnému spánku.

Volejte zdarma

Naše telefonní linka je Vám k dispozici 7 - 15 hod
+420 775 964 569

nebo pište na
objednavky@jeko.cz