Ložnice

Ložnice
Vybavujte ložnice s rozmyslem. Nezapomínejte na kvalitní postel.

Moderní ložnice je zařízena prakticky a jednoduše
Ideální zařízení ložnice si každý z nás představuje zcela odlišně. Někteří touží po přepychovém nábytku, jiní upřednostňují útulné prostory, kde mohou nerušeně relaxovat a další se snaží, aby jejich ložnice byla především praktická. Často se ale stává místem, kam lidé odkládají vše, co se nevešlo do jiných obytných místností. Ložnice pak plní funkci skladiště různorodého nábytku, je plná pytlů sezónních oděvů a nepotřebných předmětů, které slouží pouze jako lapače prachu. Ložnice pro dospělé, ale i pro děti, by měla být zařízena co nejjednodušeji a určitě také prakticky. Podívejte se, které základní prvky by každá moderní ložnice neměla v žádném případě postrádat.

Postele a kvalitní matrace jsou nejdůležitější
Ničím nerušený a klidný spánek si musíme umět zasloužit. Nemůžeme-li se vyhnout stresovým situacím nebo chorobě, která nám klidný spánek znemožňuje, můžete jej navodit s pomocí kvalitní manželské postele a samozřejmě také matrace, která je nejdůležitějším článkem vaší ložnice. Není přitom důležité, z jakého materiálu postele jsou. Vždy je ale lépe vybírat postele z přírodních materiálů, jako je například masív.
Složení matrace je ale třeba zkoumat pečlivěji, jako velice kvalitní se představují sendvičové matrace, taštičkové matrace, bio matrace nebo také matrace z líné pěny. Uniknout pozornosti by neměly ani rošty, které tvoří významnou součást každé postele. Pro všechny typy matrací, kromě pružinových, lze využít lamelové rošty, pro pružinové vybírejte pevné laťkové rošty.

Šatní skříně schovají oděvy i ložní prádlo
Volné prostory v malých panelákových bytech bývají nedostačující, a proto je třeba najít takový způsob, který by připravil více úložného prostoru. Chodby a předsíně většinou nelze kvůli jejich rozměru využít, zbývají tedy pracovny nebo ještě lépe ložnice. Šatní skříně nebo samotné šatny jsou zde takřka podmínkou. Aby však nebyla ložnice plná několika kusů nábytku, zvolte jednu větší skříň, která pojme nejen vaše oděvy, ale také například ložní prádlo nebo sezónní oblečení.

Noční stolky vždy splní svůj účel
Noční stolky na každé straně manželské postele nejsou podmínkou, jejich funkce je ale nezanedbatelná. Kromě toho, že slouží jako podstavce pro noční lampičky, najde se na nich místo také pro budík nebo léky. Noční stolky zpravidla mívají alespoň jeden výsuvný šuplík nebo také praktickou odkládací poličku.


Volejte zdarma

Naše telefonní linka je Vám k dispozici 7 - 15 hod
+420 775 964 569

nebo pište na
objednavky@jeko.cz