Manželské postele

Manželské postele
Vybíráme manželské postele

Manželské postele do vaší ložnice
V ložnicích, respektive v postelích lidé tráví více než třetinu svého života. Malé děti běžně prospí polovinu dne, dospělí v produktivním věku v postelích stráví nejméně sedm hodin denně a na stáří se tato doba opět o několik hodin prodlužuje. V průběhu svého života několikrát měníme svá lůžka, kompletní výměnou projdou postele, matrace a je-li zapotřebí, i rošty. Vždy bychom měli ale dbát na to, aby vše bylo skutečně kvalitní. Aby postele byly pevné a stabilní, matrace nezpůsobovaly bolavá záda a aby rošty nevrzaly. Ačkoli se obvykle pojí kvalita s cenou, nikdo z nás by na těchto prvcích neměl zbytečně šetřit. Jedná se nakonec o naše pohodlí během nočního spánku a naše zdraví, které je nejdůležitější.

Která matrace se hodí do manželské postele nejvíce?

Nespornou výhodou každé manželské postele je její rozloha, která dává dostatek prostoru oběma partnerům současně. Větší ložná plocha znamená lepší a delší spánek a ocení ji zejména ti, kteří trpí nespavostí nebo se v noci často budí. Pří výběru manželské postele se ale často objevuje stejná otázka, zda pořídit jednu velkou matraci nebo dvě menší. Obyčejně lze doporučit dvě menší matrace, neboť každý z partnerů má jinou hmotnost nebo zdravotní potíže. Existují však také partnerské matrace, které kombinují dvě různé tuhosti, a tudíž budou vyhovovat oběma partnerům. Vyplatí se vybírat takové matrace, které obsahují více zón a ulevují zatěžovaným partiím. Samozřejmostí by měl být také snímatelný potah, který lze vyprat nejméně na 60°C.

Jaké rozměry by manželské postele měly mít?
Žádná ložnice není tak malá, aby se do ní nevešla manželská postel běžných rozměrů. Ložná plocha každé postele by měla být alespoň 80 cm na šířku, její délka by měla být nejméně o 25 cm delší než je výška ležícího a výška postele přibližně 45 cm. Ideální rozměry manželské postele jsou 180 cm x 200 cm x 55 cm.

Postele z masívu, kovu nebo MDF?
V současné době je nabídka velice bohatá a manželské postele je možné vybírat z různých materiálů i v různém barevném provedení. Není přitom podstatné, zda se bude jednat o postele z masívu, MDF desek nebo z kovu. Zde už záleží pouze na vašem vkusu nebo na materiálu nábytku, který vaše ložnice obsahuje.

Volejte zdarma

Naše telefonní linka je Vám k dispozici 7 - 15 hod
+420 775 964 569

nebo pište na
objednavky@jeko.cz