Matrace

Základní kritéria pro výběr matrace
V pestré nabídce mnoha druhů nejrůznějších matrací je někdy velmi obtížné se zorientovat. V takovém množství vybrat tu správnou, která bude vyhovovat unaveným zádům, se někdy nepodaří ani po dlouhém hledání. Maximum informací nás může zcela zahltit a nezkušený spotřebitel se v tom téměř jistě ztratí. Existují však základní kritéria, podle kterých můžeme zvolit ideální matraci pro celou rodinu bez zdlouhavého pátrání.

Hmotnost zákazníka vs. tvrdost matrace
Klíčové a nejdůležitější měřítko při výběru kvalitní matrace je hmotnost zákazníka. Podle ní je snadné určit, která ze čtyř kategorií tvrdosti bude přijatelná. Platí tedy, že s hmotností roste také stupeň tvrdosti matrace. Nejtvrdší přitom volí zejména muži nebo lidé s nadváhou, nejměkčí pak ženy, lidé s nízkou hmotností (40 – 60 kg), senioři či lidé, které sužují bolesti svalů a kloubů. Měkké matrace jsou také vhodné pro dlouhodobě ležící pacienty, neboť minimalizují vznik proleženin.

K měkkým matracím patří například latexové matrace, které zpravidla obsahují zóny s odlišnou tvrdostí, dále matrace z HR pěny (studené pěny), což je typ vysoce kvalitní polyuretanové (PUR) pěny a také matrace z líné pěny (rovněž z PUR pěny), která mění svou tvrdost v závislosti na momentální teplotě.

Účel využití matrace
Při výběru matrace do postele bychom si měli ujasnit její charakter, respektive účel využití. Pro příležitostné spaní (např. pro návštěvy, na chatu apod.) stačí jednoduché polyuretanové matrace nebo obyčejné pružinové matrace. Každodenní zatížení však vyžaduje kvalitní matrace, jako jsou například taštičkové matrace, sendvičové matrace, latexové matrace, zdravotní matrace nebo matrace z líné pěny.

Matrace pro jednolůžko nebo dvoulůžko?
Jedna prostorná matrace pro dvoulůžko je stejně nepraktická, jako jedna společná přikrývka. Každý z partnerů má jiné potřeby a každý má také odlišnou hmotnost nebo zdravotní potíže. Jedna velká matrace proto nemůže zajistit kvalitní spánek oběma partnerům současně.Volejte zdarma

Naše telefonní linka je Vám k dispozici 7 - 15 hod
+420 775 964 569

nebo pište na
objednavky@jeko.cz