Zpět na článek

Rošty

Rošty do postele

Rošty jsou nezbytnou součástí vaší postele a velmi důležité pro správné užívání matrace. Tlumí pohyby těla na matraci a zajišťují správnou polohu těla během spánku.

Rošty se dělí na:
Polohovací rošty, které mohou být elektrické na dálkové ovládání nebo mechanicky polohovatelné. Další typ jsou pevné rošty, které nemůžete polohovat u hlavy ani nohou, ale zastanou funkci vypařování vlhkosti z matrace.
Laťový postelový rošt se skládá z latí, které jsou spojeny ve třech nastavitelných gumových držákách. Velký počet úzkých latí poskytuje tělu oporu na specifických místech a zároveň se mu i přizpůsobuje, zatímco spíte. Gumové držáky podporují pružnost a přizpůsobivost latí.

Nastavení sklonu v oblasti hlavy i nohou
• Vyšší sklon v oblasti hlavy se doporučuje, pokud vás trápí problémy s dýcháním, pálí žáha nebo je vhodný pro pacienty, kteří tráví hodně času v posteli. Sklon roštu můžete nastavit dle potřeby až na 45°.
• Nastavitelný sklon v oblasti hlavy představuje dobré řešení pro všechny, kteří si v posteli rádi čtou nebo si v ní dopřávají snídani.
• Zvýšení sklonu v oblasti nohou je skvělý způsob, jak ulevit od zátěže unaveným nohám, které často otékají. Sklon v oblasti nohou lze nastavit na 20 až 35 stupňů.

Za použití disků u hlavních latí si můžete dokonce regulovat tvrdost matrace během několika minut. Díky lamelám může vaše matrace volně dýchat
Pro latexové a pěnové matrace jsou vhodné rošty z toho důvodu, aby se mohla odpařovat vlhkost, která se nashromáždí během noci. Každý člověk produkuje ve spánku vlhkost. Proto je nutné mít matraci položenou na vzdušném podkladu.

Latě mají na svědomí dokonce až 30% absolutního pohodlí při spánku.