Šatní skříně

Která šatní skříň se bude hodit do vaší ložnice?

Za svůj život každý z nás nashromáždí mnoho druhů oblečení a dalších nezbytností. Ačkoli se v jeho průběhu několika z nich stačíme zbavit, stále zbývá poměrně velká část, kterou musíme někam uložit. Zpravidla není možné byt, ve kterém žijeme, zvětšit o místnost, která by plnila funkci šatny. A tak nezbývá než pořídit velké šatní skříně, v nichž najdeme dostatek prostoru pro uložení všeho, co nám jinde překáží. Neznamená to však, že by šatní skříně měly sloužit jako skladiště pro různé předměty, které se nehodí do žádné místnosti. Jejich pravý účel by tak ztratil smysl.

Ložnice je pro umístění šatní skříně ideální
Ať už se jedná o šatnu nebo pouze o šatní skříň, obvykle si ji každý z nás umístí přímo do ložnice nebo hned vedle ní a to z praktického důvodu i z hlediska soukromí. Bývá to druhé nejnavštěvovanější místo po ránu, kde si vybíráme oděv na celý zbytek dne. Míříme tam i odpoledne nebo večer po práci a opět ukládáme svůj oděv zpět na své místo. Tento rituál je stejně intimní jako ložnice sama, a už z toho důvodu by šatní skříně neměly být v místnostech, kam mají přístup i ostatní členové rodiny nebo případně návštěva.

Co by nemělo chybět v žádné šatní skříni?
Šatní skříně musejí nabízet tolik prostoru, kolik ho potřebujeme pro uložení všech našich věcí. Měly by kombinovat šatní tyč s policemi i šuplíky a mohou také obsahovat tzv. drátěný program, díky kterému je vnitřek skříně mnohem přehlednější, než s klasickými šuplíky. Drátěné prvky mohou nahrazovat i veškeré police ve skříni, což podstatně usnadní její údržbu. Velice praktické jsou i závěsné systémy na kravaty, šátky nebo pásky. Tyto doplňky tak nikde nebudou překážet nebo se mačkat v šuplících.

Rozměry ložnice v panelákovém bytě bývají velice skrovné a představa otevřené šatní skříně se zdá nereálná. Pro tyto případy jsou ideální skříně s posuvnými dveřmi, které při otevření nebudou nikde překážet ani do ničeho narážet. Posuvným dveřím nevadí ani zrcadlo, které je praktickým doplňkem každé šatní skříně.


 

Volejte zdarma

Naše telefonní linka je Vám k dispozici 7 - 15 hod
+420 775 964 569

nebo pište na
objednavky@jeko.cz